Archivační DataTresorDisc

Archivační DVD s životností 160 let
Co je to DataTresorDisc?

Snažili jsme se pro vás zajistit možnost využití optického média, které by vašim zdigitalizovaným materiálům zaručilo co nejbezpečnější a nejtrvalejší uložení. Naše volba padla na DataTresorDisc (stránky výrobce), označovaný také jako DTD, což je archivační médium pro ukládání dat, videa a zvuku s životností více než 160 let.

Jde o známý DVD+R disk, kompatibilní s většinou čtecích optických machanik na trhu, vyráběný s užitím materiálů, které nepodléhají přirozenému stárnutí. Vaše cenná data jsou tak bezpečně archivována i pro další generace.

Data Tresor Disc vyvinula česká společnost NorthernStar spol. s r. o. pomocí unikátní patentované metody naprašování keramicko-kovových prvků, které zajišťují odolnost i v nestandardních podmínkách. Pro více informací prosím navštivte výše uvedené stránky výrobce.


Technické vlastnosti
  • Žádný z použitých materiálů záznamové vrstvy nepodléhá přirozenému stárnutí.
  • Odolnost vůči světlu, UV záření, vlhku, zvýšeným teplotám, magnetismu i radiaci.
  • Pečlivý výběr prvků pro jednotlivé vrstvy zajišťuje stálost zaznamenaných dat.
  • Zapsaná data nelze žádným způsobem smazat ani přepsat.
  • Pro skladování médií Data Tresor Disc vyhovují běžně užívané prostory bez nutnosti speciální temperace (nemusíte disky schovávat v lednici).
  • Odolnost disku DTD byla testována ženevskou organizací Ecma International.

Jak si DTD objednat

Využití médií DataTresorDisc nabízíme volitelně u všech služeb, kde je možnost zvolit uložení na DVD. Cena za jeden disk DTD je 129 Kč včetně DPH.