Skenování kinofilmu (diapozitivů nebo negativů) v rozlišení 1100 DPI. Výsledná digitální fotografie má 1,5 megapixelu. Jedná se o nižší rozlišení, vhodné např. pro použití v jednoduché webové galerii. Pro archivační účely ale doporučujeme rozlišení Standard nebo Profi, ideálně v kombinaci s Digital ICE.
Skenování kinofilmu (diapozitivů nebo negativů) v rozlišení 2100 DPI. Výsledná digitální fotografie má 6 megapixelů. Pro lepší výsledky, zejména pak pro archivační účely doporučujeme variantu s Digital ICE.
Skenování kinofilmu (diapozitivů nebo negativů) v rozlišení 4300 DPI. Výsledná digitální fotografie má 24 megapixelů. Maximální rozlišení plně využívá potenciál kinofilmu a poskytuje velmi vysokou kvalitu. Pro nejlepší výsledky ale doporučujeme variantu s Digital ICE, ideálně v kombinaci s uložením ve formátu TIFF.
Volba rozlišení má zásadní vliv na to, jak podrobně budou ve výsledné digitální fotografii zachyceny detaily z originálního snímku. Na této ukázce můžete vidět, jak přesně a podrobně je vykreslen obličej tatínka dítěte na pískovišti. Výřez obličeje byl v případě rozlišení Mini a Standard pro názornost zvětšen tak, aby velikostí na monitoru odpovídal výřezu v rozlišení Profi, které detaily obličeje vykresluje nejjemněji.
Fotografii zvětšíte kliknutím. Doporučujeme ukázku prohlížet na velkém displeji s rozlišením FullHD či vyšším, nikoliv na mobilním telefonu.
Na ukázkách níže naleznete srovnání výřezů ve 100% zvětšení. Skeny ze všech rozlišení jsou zde pro snadné prohlížení zmenšeny na rozměr 1500 × 1000 pixelů, ale výřez v barevném rámečku pochází přímo z naskenovaného snímku v originální velikosti a ukazuje, jaké množství detailů je při použití rozlišení Mini, Standard a Profi zaznamenáno.
Zde naleznete originální, neupravené skeny ke stažení. Můžete si také rovnou stáhnout vše jako ZIP (100 MB).