Digital ICE

Technologie pro odstranění prachů a škrábanců
Základní informace

Co to je Digital ICE

Digital ICE4 Advanced™ (Image Correction & Enhancement) je velice vyspělá hardwareová technologie pro automatické odstraňování prachu, škrábanců, otisků prstů a jiných nečistot ze skenovaných snímků. Je založena na principu různé propustnosti infračerveného světla filmem a zmíněnými nečistotami.

Kdy použít Digital ICE

I na zachovalém a zdánlivě dobře skladovaném filmu či diapozitivu je k nalezení velké množství drobných nečistot, které jsou i přes mechanické očištění snímku, které před každým skenováním provádíme, značně rušivé. Technologie ICE tyto problémy efektivně odstraňuje. Její použití má v naprosté většině případů výrazně pozitivní efekt.

Technologii ICE nelze použít na klasické černobílé filmy, protože identifikuje zrnka stříbra jako mechanické poškození filmu nebo prach. Naopak, na monochromatické filmy používající k vyvolání proces C-41 je plně funkční.


Jak si ICE objednat

Využití Digital ICE nabízíme jako volitelnou službu pro Diapozitivy a negativy a Střední formát. Cena se liší podle zvoleného rozlišení a naleznete ji v cenících na stránkách zmíněných služeb. Skenování s ICE lze samozřejmě vybrat i v online objednávce.


Ukázky

Tažením za posuvník si můžete názorně prohlédnout efekt Digital ICE v praxi. Jedná se vždy o srovnání dvou skenů stejné fotografie – jednou s ICE, jednou bez ICE.

Ukázka skenu s ICE Ukázka skenu bez ICE
Ukázka skenu s ICE Ukázka skenu bez ICE
Ukázka skenu s ICE Ukázka skenu bez ICE
Ukázka skenu s ICE Ukázka skenu bez ICE
Ukázka skenu s ICE Ukázka skenu bez ICE

Stažení ukázkových souborů

Zde naleznete originální, neupravené skeny v rozlišení Profi ke stažení. Můžete si také rovnou stáhnout vše jako ZIP (144 MB).