Skenování negativů a diapozitivů

Digitalizace snímků z 35mm filmu
Nejdůležitější informace

Co mohu nechat zdigitalizovat?

Diapozitivy ve všech typech rámečků včetně skleněných, lze i bez rámečků. Negativy nastříhané i v celých rolích. Obecně všechny podoby 35mm filmu.

V jaké formě dostanu výsledek?

JPEG (případně TIFF) obrázky na discích DVD, na USB flashdisku nebo na přenosném pevném disku. USB médium si u nás můžete zakoupit nebo přinést vlastní.

Kolik to bude stát?

Nejlevnější varianta 13,00 Kč za políčko, nejoblíbenější 18,00 Kč za políčko (vše včetně DPH). Podrobnosti naleznete níže v ceníku.

Jak dlouho to bude trvat?

Menší zakázky do 5 dnů, větší podle počtu snímků. Přesnější dobu vyřízení vám vždy sdělíme předem při zadání objednávky.


Jak objednat

Jak objednat skenování 35mm filmu?

Možností je několik:

Pro více info volejte

Ceník

Skenování bez ICE (bez odstranění prachu a škrábanců)

Rozlišení Mini
13,00 Kč/snímek

Skenování kinofilmu (diapozitivů nebo negativů) v rozlišení 1100 DPI. Výsledná digitální fotografie má 1,5 megapixelu. Jedná se o nižší rozlišení, vhodné např. pro použití v jednoduché webové galerii. Pro archivační účely ale doporučujeme rozlišení Standard nebo Profi, ideálně v kombinaci s ICE. Více informací najdete na stránce Rozlišení.

Během skenování nebude použita technologie Digital ICE pro odstranění prachu a škrábanců.

Rozlišení Standard
18,00 Kč/snímek

Skenování kinofilmu (diapozitivů nebo negativů) v rozlišení 2100 DPI. Výsledná digitální fotografie má 6 megapixelů. Pro lepší výsledky, zejména pak pro archivační účely doporučujeme variantu s Digital ICE. Více informací najdete na stránce Rozlišení.

Během skenování nebude použita technologie Digital ICE pro odstranění prachu a škrábanců.

Rozlišení Profi 24 megapixelů
25,00 Kč/snímek

Skenování kinofilmu (diapozitivů nebo negativů) v rozlišení 4300 DPI. Výsledná digitální fotografie má 24 megapixelů. Maximální rozlišení plně využívá potenciál kinofilmu a poskytuje velmi vysokou kvalitu. Pro nejlepší výsledky ale doporučujeme variantu s Digital ICE, ideálně v kombinaci s uložením ve formátu TIFF. Více informací najdete na stránce Rozlišení.

Během skenování nebude použita technologie Digital ICE pro odstranění prachu a škrábanců.

Skenování s ICE (včetně odstranění prachu a škrábanců)

Služba ICE je momentálně nedostupná, děkujeme za pochopení.

Volitelné služby ke skenování

Služby týkající se všech způsobů uložení
Automatické úpravy barevnosti Oblíbené
6,00 Kč/snímek

Některé starší snímky můžou být časem nepřirozeně zbarvené. Automatická úprava barevnosti tyto snímky znatelně vylepší.

Ukázky a více informací

Uložení do TIFF Pro náročné
20,00 Kč/snímek

Formát TIFF umožňuje uložení digitálních fotografií bez ztrátové komprese. Získáte tedy maximální množství obrazové informace bez jakýchkoliv JPEG artefaktů a bez barevného podvzorkování.

Tuto volitelnou službu doporučujeme objednávat v kombinaci se skenováním v rozlišení Profi s ICE.

Navrácení digitalizovaného filmu do rámečku
6,00 Kč/snímek

V případě digitalizace diapozitivů, tedy filmu vloženého do rámečku, skenujeme samotné filmové pole. To z rámečku vždy před skenováním zdarma vyjmeme.

Po digitalizaci od nás samozřejmě dostanete filmy zpět. Pokud si budete přát, můžeme vám filmová pole za příplatek vrátit zpět do rámečků nebo je uložit do archivačních folií.

Služby týkající se uložení na USB média
Uložení na USB flashdisk nebo přenositelný disk Doporučujeme
zdarma

Vaše snímky budou uloženy ve formátu JPEG, případně TIFF při využití odpovídající volitelné služby. Pro formát JPEG používáme nízkou míru komprese, abychom zachovalil vysokou kvalitu.

Formát JPEG je naprosto univerzální, snímky můžete prohlížet na všech zařízeních a programech, které pracují s digitálními fotografiemi.

Za uložení na USB médium nic neplatíte. Můžete nám donést vlastní, nebo si u nás flashdisk či přenositelný disk zakoupit. Potřebnou kapacitu (počet GB) vám přibližně spočítá náš objednávkový formulář. Uložení JPEG snímku obecně vyžaduje výrazně méně diskové kapacity než uložení videa. Při využití volitelné služby uložení ve formátu TIFF jsou nároky na diskovou kapacitu několikrát vyšší.

Je třeba, aby váš disk podporoval USB verze 2.0 či vyšší.

Zakoupení USB flashdisku nebo přenositelného disku
dle nabídky

Pokud chcete, můžete si u nás USB médium pro uložení vaší zakázky zakoupit a o nic se nestarat. Nabízíme USB flashdisky a externí pevné disky s různými kapacitami od 8 GB do 1 TB. Aktuální nabídku USB médií a jejich ceny vám sdělíme při zadávání objednávky. S výběrem vhodného média vám poradíme.

Vytvoření další kopie zakázky ve stejném formátu
99 Kč/zakázka

Pokud chcete zakázku uložit (ve stejném formátu) vícekrát, např. na dva různé pevné disky, protože jeden budete mít doma a druhý budete mít jako zálohu uskladněný na chatě, zaplatíte 99 Kč za každou takovou další kopii.

Služby týkající se uložení na DVD
Uložení na DVD (počet DVD dle potřeby)
zdarma

Vaše snímky budou uloženy ve formátu JPEG, případně TIFF při využití odpovídající volitelné služby. Pro formát JPEG používáme nízkou míru komprese, abychom zachovalil vysokou kvalitu.

Formát JPEG je naprosto univerzální, snímky můžete prohlížet na všech zařízeních a programech, které pracují s digitálními fotografiemi.

Za uložení na standardní, nepotištěná DVD nic neplatíte, nezávisle na tom, kolik jich bude potřeba.

Potisk DVD disku vlastní fotografií
159 Kč/disk

Stačí nám předat fotografii z digitálního fotoaparátu a my ji použijeme jako potisk DVD s vaší zakázkou. Do fotografie můžeme také přidat libovolný nápis. Výsledkem je velmi pěkné a efektní DVD, vhodné nejen jako dárek. Podívejte se na více ukázek potisku.

Potisk DVD disku textovým titulkem
59 Kč/disk

Jednoduchá varianta, jak získat přehledně označené DVD. Stačí zvolit text a my vám vaše DVD potiskneme.

Uložení na archivační DVD s životností až 160 let, tzv. DTD
129 Kč/disk

Uložení na speciální DVD disk s keramicko-kovovým povrchem, který má životnost až 160 let.

Vytvoření další kopie zakázky (cena za běžný disk DVD)
79 Kč/disk

DVD disky, na které uložíme vaši zakázku, dostanete zdarma, ať už jich bude jakýkoliv počet. Pokud ale chcete některé či všechny disky ve dvou či více kopiích, je tato služba zpoplatněna cenou 79 Kč za každé takové DVD navíc.

Příklad: Vaše zakázka byla zdigitalizována a uložena na dvě DVD. Pokud chcete kromě těchto dvou DVD, která dostanete zdarma, ještě stejná dvě DVD pro vašeho bratra či sestru, zaplatíte 79 Kč za jeden takový extra disk, tj. zaplatíte celkem 158 Kč navíc.

Minimální cena objednávky je 490 Kč.
Všechny ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH.


Proč Digitální vzpomínky

Jasný ceník

Ceník je jednoduchý a jasný, neúčtujeme žádné skryté poplatky.

Bezpečnost

Vaše materiály jsou u nás po dobu zpracovávání objednávky uloženy v ohnivzdorném trezoru.

Ukázka zdarma

Před zpracováním zakázky vám můžeme zdarma zaslat ukázku.

Kvalitní technika

Máme kvalitní čtecí jednotky, převodníky, telecine zařízení a další techniku.

Kamenná provozovna

Máme kamennou pobočku s pevnou otevírací dobou. Můžete s námi vše probrat osobně.

Zavedená firma

Působíme na trhu od roku 2007. Zpracovali jsme již více než 14 000 zakázek.

Uložení zdarma

Můžete si vybrat výsledný formát, všechny způsoby uložení jsou zdarma.

Množstevní slevy

V případě velkých zakázek poskytujeme individuální množstevní slevy.

Vyjímání z rámečků

Diapozitivy před skenováním vždy zdarma vyjímáme z rámečků.

Otáčení a ořez

Potřebný ořez a otáčení snímků do správné orientace provádíme zdarma.

Třídění snímků

Roztřídění snímků do pojmenovaných složek, např. podle nápisů na krabičkách, provádíme zdarma.


Ukázky

Pro ukázky kvality skenů ve formátu Mini, Standard a Profi se podívejte na stránku Přehled rozlišení. Pro ukázky funkce odstranění prachu a škrábanců se podívejte na stránku Digital ICE. Pokud vás zajímá, jak lze vylepšit vzhled skenů starých materiálů, podívejte se na ukázky na stránce Automatické úpravy barevnosti.


Časté dotazy

Obecné dotazy

Jaké negativy a diapozitivy mohu digitalizovat?

Skenujeme všechny typy negativů a diapozitivů na kinofilmu, tj. na fotografickém filmu o šířce 35 mm. Pokud máte negativy na filmech větší šířky než 35 mm, přejděte na skenování středního formátu.

Zpracováváme barevné i černobílé filmy. Diapozitivy mohou být v jakýchkoliv rámečcích, ze kterých je před skenováním zdarma vyjmeme. Filmová políčka vám samozřejmě po digitalizaci vrátíme. Na přání je pak můžeme za mírný poplatek vrátit zpět do rámečků nebo do archivačních fólií. Diapozitivy mohou být rovněž bez rámečku.

Negativy mohou být v celých rolích, nastříhané na pásy nebo nastříhané na jednotlivá políčka.

Skenujeme pouze vyvolané filmy.

Diapozitivy 35mm
Diapozitivy 35mm
Negativy 35mm
Negativy 35mm

Proč mám digitalizovat své negativy či diapozitivy?

Kromě na první pohled jasného důvodu, že negativy nelze přímo prohlížet, málokdo má v dnešní době funkční promítačku diapozitivů a takové snímky tedy prakticky nikdo nevidí, je třeba si uvědomit, že digitální podoba – při dodržení určitých pravidel – podstatně snižuje rizko toho, že byste o své snímky mohli nadobro přijít.

Snímky na fotografickém filmu, ať už negativním nebo inverzním, jsou téměř vždy nesprávně uchovávány a vlivem dlouhodobého působení světla, vzdušné vlhkosti, příliš vysokých teplot či chemických výparů dochází k jejich postupnému znehodnocování. Samostatnou kapitolou je pak hrozba krádeže, mechanického poškození či požáru. Na druhé straně, snímky v digitální podobě nejen zůstávají pořád stejné, ale také je možní z nich vytvořit více záložních kopií a ty uchovávat na různých místech, v online úložišti atd. Tím se dá jednoduše zajistit velmi bezpečné uložení s minimálním rizikem.

Na jakém zařízení skenujete?

Pro 35mm film (negativy i diapozitivy) používáme japonský profesionální scanner Noritsu LS-600 s optickým rozlišením 24 milionů pixelů a technologií Digital ICE pro odstranění prachu a škrábanců. Pořizovací cena této jednotky se pohybuje v řádu stovek tisíc korun.

Podle nezávislé americké recenze produkuje tento skener snímky „výjimečně vysoké kvality“.

Můžete mi snímky roztřídit podle nadepsaných krabiček či alb?

Ano. Výsledné soubory na vaše přání roztřídíme do složek, které pojmenujeme podle vašich popisků na krabičkách nebo v albech. Tato služba je zdarma.

Možné je rovněž zachování pořadí jednotlivých snímků v rámci každé skupiny (složky). Výsledné fotografie tak nebudou časově „zpřeházené“.

Mé snímky jsou 30 let staré, je možné je digitalizovat?

Ano, je možné digitalizovat jakkoli staré snímky. Je však velice vhodné využít navíc technologii ICE, která dokáže odstranit prach, škrábance a další nečistoty.

Také se můžete rozhodnout pro využití volitelné služby automatická úprava barevnosti, která je vhodná právě především u starších snímků s již nepřirozeným barevným podáním.