Skenování papírových fotografií

Digitalizace klasických, vyvolaných fotografií
Nejdůležitější informace

Co mohu nechat zdigitalizovat?

Barevné i černobílé papírové fotografie a skleněné desky do velikosti A4. Můžete nám je předat i v albech.

V jaké formě dostanu výsledek?

JPEG (případně TIFF) obrázky na discích DVD, na USB flashdisku nebo na přenosném pevném disku. USB médium si u nás můžete zakoupit nebo přinést vlastní.

Kolik to bude stát?

6,00 Kč včetně DPH za fotografii 10 × 15 cm v rozlišení Mini, dál podle rozlišení a velikosti fotografie. Podrobnosti naleznete níže v ceníku.

Jak dlouho to bude trvat?

Menší zakázky do 3 dnů, větší podle počtu snímků. Přesnější dobu vyřízení vám vždy sdělíme předem při zadání objednávky.


Jak objednat

Jak objednat skenování fotografií?

Možností je několik:

Pro více info volejte

Ceník

Fotografie do velikosti 10 × 15 cm (formát A6)

Rozlišení Mini
6,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 300 DPI. Výsledná digitální fotografie má 2 megapixely. Jedná se o nižší rozlišení, vhodné např. pro použití v jednoduché webové galerii. Pro archivační účely nebo tisk ale doporučujeme rozlišení Standard nebo Profi.

Rozlišení Standard
11,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 500 DPI. Výsledná digitální fotografie má 6 megapixelů. Pro archivační účely nebo tisk je nejvhodnější rozlišení Profi.

Rozlišení Profi Doporučujeme 22 megapixelů
19,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 1000 DPI. Výsledná digitální fotografie má 22 megapixelů. Vysoké rozlišení vhodné pro archivační účely a opětovný tisk. Pro nejvyšší kvalitu lze využít volitelnou službu uložení ve formátu TIFF.

Fotografie do velikosti 15 × 23 cm (formát A5)

Rozlišení Mini
10,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 300 DPI. Výsledná digitální fotografie má 5 megapixelů. Jedná se o nižší rozlišení, vhodné např. pro použití v jednoduché webové galerii. Pro archivační účely nebo tisk ale doporučujeme rozlišení Standard nebo Profi.

Rozlišení Standard Doporučujeme
17,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 500 DPI. Výsledná digitální fotografie má 13 megapixelů. Pro archivační účely nebo tisk je nejvhodnější rozlišení Profi.

Rozlišení Profi Pro náročné 51 megapixelů
35,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 1000 DPI. Výsledná digitální fotografie má 51 megapixelů. Vysoké rozlišení vhodné pro archivační účely a opětovný tisk. Pro nejvyšší kvalitu lze využít volitelnou službu uložení ve formátu TIFF.

Fotografie do velikosti 21 × 30 cm (formát A4)

Rozlišení Mini
17,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 300 DPI. Výsledná digitální fotografie má 8 megapixelů. Jedná se o nižší rozlišení, vhodné např. pro použití v jednoduché webové galerii. Pro archivační účely nebo tisk ale doporučujeme rozlišení Standard nebo Profi.

Rozlišení Standard Doporučujeme
35,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 500 DPI. Výsledná digitální fotografie má 23 megapixelů. Pro archivační účely nebo tisk je nejvhodnější rozlišení Profi.

Rozlišení Profi Pro náročné 93 megapixelů
71,00 Kč/snímek

Skenování klasických fotografií v rozlišení 1000 DPI. Výsledná digitální fotografie má 93 megapixelů. Vysoké rozlišení vhodné pro archivační účely a opětovný tisk. Pro nejvyšší kvalitu lze využít volitelnou službu uložení ve formátu TIFF.

Volitelné služby ke skenování

Služby týkající se všech způsobů uložení
Automatické úpravy barevnosti Oblíbené
4,00 Kč/snímek

Některé starší snímky můžou být časem nepřirozeně zbarvené. Automatická úprava barevnosti tyto snímky znatelně vylepší.

Ukázky a více informací

Uložení do TIFF Pro náročné
10,00 Kč/snímek

Formát TIFF umožňuje uložení digitálních fotografií bez ztrátové komprese. Získáte tedy maximální množství obrazové informace bez jakýchkoliv JPEG artefaktů a bez barevného podvzorkování.

Tuto volitelnou službu doporučujeme objednávat v kombinaci se skenováním v rozlišení Profi s ICE.

Služby týkající se uložení na USB média
Uložení na USB flashdisk nebo přenositelný disk Doporučujeme
zdarma

Vaše snímky budou uloženy ve formátu JPEG, případně TIFF při využití odpovídající volitelné služby. Pro formát JPEG používáme nízkou míru komprese, abychom zachovalil vysokou kvalitu.

Formát JPEG je naprosto univerzální, snímky můžete prohlížet na všech zařízeních a programech, které pracují s digitálními fotografiemi.

Za uložení na USB médium nic neplatíte. Můžete nám donést vlastní, nebo si u nás flashdisk či přenositelný disk zakoupit. Potřebnou kapacitu (počet GB) vám přibližně spočítá náš objednávkový formulář. Uložení JPEG snímku obecně vyžaduje výrazně méně diskové kapacity než uložení videa. Při využití volitelné služby uložení ve formátu TIFF jsou nároky na diskovou kapacitu několikrát vyšší.

Je třeba, aby váš disk podporoval USB verze 2.0 či vyšší.

Zakoupení USB flashdisku nebo přenositelného disku
dle nabídky

Pokud chcete, můžete si u nás USB médium pro uložení vaší zakázky zakoupit a o nic se nestarat. Nabízíme USB flashdisky a externí pevné disky s různými kapacitami od 8 GB do 1 TB. Aktuální nabídku USB médií a jejich ceny vám sdělíme při zadávání objednávky. S výběrem vhodného média vám poradíme.

Vytvoření další kopie zakázky ve stejném formátu
99 Kč/zakázka

Pokud chcete zakázku uložit (ve stejném formátu) vícekrát, např. na dva různé pevné disky, protože jeden budete mít doma a druhý budete mít jako zálohu uskladněný na chatě, zaplatíte 99 Kč za každou takovou další kopii.

Služby týkající se uložení na DVD
Uložení na DVD (počet DVD dle potřeby)
zdarma

Vaše snímky budou uloženy ve formátu JPEG, případně TIFF při využití odpovídající volitelné služby. Pro formát JPEG používáme nízkou míru komprese, abychom zachovalil vysokou kvalitu.

Formát JPEG je naprosto univerzální, snímky můžete prohlížet na všech zařízeních a programech, které pracují s digitálními fotografiemi.

Za uložení na standardní, nepotištěná DVD nic neplatíte, nezávisle na tom, kolik jich bude potřeba.

Potisk DVD disku vlastní fotografií
159 Kč/disk

Stačí nám předat fotografii z digitálního fotoaparátu a my ji použijeme jako potisk DVD s vaší zakázkou. Do fotografie můžeme také přidat libovolný nápis. Výsledkem je velmi pěkné a efektní DVD, vhodné nejen jako dárek. Podívejte se na více ukázek potisku.

Potisk DVD disku textovým titulkem
59 Kč/disk

Jednoduchá varianta, jak získat přehledně označené DVD. Stačí zvolit text a my vám vaše DVD potiskneme.

Uložení na archivační DVD s životností až 160 let, tzv. DTD
129 Kč/disk

Uložení na speciální DVD disk s keramicko-kovovým povrchem, který má životnost až 160 let.

Vytvoření další kopie zakázky (cena za běžný disk DVD)
69 Kč/disk

DVD disky, na které uložíme vaši zakázku, dostanete zdarma, ať už jich bude jakýkoliv počet. Pokud ale chcete některé či všechny disky ve dvou či více kopiích, je tato služba zpoplatněna cenou 69 Kč za každé takové DVD navíc.

Příklad: Vaše zakázka byla zdigitalizována a uložena na dvě DVD. Pokud chcete kromě těchto dvou DVD, která dostanete zdarma, ještě stejná dvě DVD pro vašeho bratra či sestru, zaplatíte 69 Kč za jeden takový extra disk, tj. zaplatíte celkem 138 Kč navíc.

Všechny ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH.


Proč Digitální vzpomínky

Jasný ceník

Ceník je jednoduchý a jasný, neúčtujeme žádné skryté poplatky.

Bezpečnost

Vaše materiály jsou u nás po dobu zpracovávání objednávky uloženy v ohnivzdorném trezoru.

Ukázka zdarma

Před zpracováním zakázky vám můžeme zdarma zaslat ukázku.

Kvalitní technika

Máme kvalitní čtecí jednotky, převodníky, telecine zařízení a další techniku.

Kamenná provozovna

Máme kamennou pobočku s pevnou otevírací dobou. Můžete s námi vše probrat osobně.

Zavedená firma

Působíme na trhu od roku 2007. Zpracovali jsme již více než 10 000 zakázek.

Uložení zdarma

Můžete si vybrat výsledný formát, všechny způsoby uložení jsou zdarma.

Množstevní slevy

V případě velkých zakázek poskytujeme individuální množstevní slevy.

Otáčení a ořez

Potřebný ořez a otáčení snímků do správné orientace provádíme zdarma.

Třídění snímků

Roztřídění snímků do pojmenovaných složek, např. podle nápisů na krabičkách, provádíme zdarma.


Časté dotazy

Obecné dotazy

Musím doma fotografie nejdřív nějak připravit či uspořádat?

Nemusíte. Fotografie nemusíte třídit podle velikosti, o to se postaráme my. Pokud je máte fotografie v albech, není třeba je z nich vyndavat – uděláme to za vás a po skenování je zase vrátíme zpět. Nemusíte se také obávat skenování zaprášených nebo pomačkaných fotografií, snímky před vložením do skeneru narovnáme a očistíme od prachu. Zohýbání či jiné poškození v principu nevadí, vážnější poškození mohou být ale na výsledném skenu patrná.

Můžete mi snímky roztřídit podle nadepsaných krabiček či alb?

Ano. Výsledné soubory na vaše přání roztřídíme do složek, které pojmenujeme podle vašich popisků na krabičkách nebo v albech. Tato služba je zdarma.

Možné je rovněž zachování pořadí jednotlivých snímků v rámci každé skupiny (složky). Výsledné fotografie tak nebudou časově „zpřeházené“.