Technické vybavení

Skenery, převodníky, telecine a další zařízení pro zpracování zakázek
Telecine zařízení

MovieStuff Retro-8 Pro

Tento scanner využívá k digitalizaci 8mm filmů novou metodu detekce filmového pole pomocí optických senzorů. K posuvu filmu tak není potřeba žádných jistících kolíčků ani mechanického drapáku, jako tomu bylo dříve. Přístroj je tak 100% šetrný k vašim materiálům. Předloha je podsvícena studeným LED světelným zdrojem a každé obrazové pole filmu je samostatně skenováno v HD rozlišení vysokorychlostním čipem. Díky tomu je film vždy přesně zaostřen. Výsledkem skenování je sekvence obrazových políček s minimálním ořezem, ze které následně vzniká video. Tento scanner si pro svou práci zvolila například i hollywoodská Akademie filmového umění a věd.

MovieStuff Retro-16 Pro

Stejně jako výše popsaná osmimilimetrová varianta tohoto přístroje je i tento scanner na 16mm filmy vybaven maximálně šetrným posuvem nezávislým na perforačních otvorech, rovnoměrným LED podsvícením a snímačem s vysokým rozlišením a minimálním ořezem.


Skenery

Noritsu LS-600

Pro 35mm film (negativy i diapozitivy) používáme japonský profesionální scanner Noritsu LS-600 s optickým rozlišením 24 milionů pixelů a technologií Digital ICE pro odstranění prachu a škrábanců. Pořizovací cena této jednotky se pohybuje v řádu stovek tisíc korun. Podle nezávislé americké recenze produkuje tento skener snímky „výjimečně vysoké kvality“.

Braun Phototechnik FS-120

Pro skenování středního formátu (svitkových filmů 120 a 220) používáme profesionální scanner německé značky Braun Phototechnik, konkrétně model FS-120, který poskytuje optické rozlišení 3200 DPI, 48-bitový třířádkový CCD senzor a výbornou reálnou optickou hustotou 3,6 DMax. Scanneru nechybí ani hardwarová technologie pro kvalitní detekci a odstranění nečistot a škrábanců z výsledného snímku. Pro dosažení nejlepších možných výsledků skenování používáme osvědčený profesionální software SilverFast Ai Studio.


Audio

Stanton T.92

Pro zpracování vinylů a šelakových desek používáme gramofony profesionální kvality značky Stanton, které disponují přímým náhonem s vysokým kroutícím momentem a možností přehrávání všech známých rychlostí, tedy 33, 45 a 78 otáček za minutu. Používáme kvalitní přenosky Stanton. U každé vaší gramodesky vždy klademe důraz na optimální nastavení přítlaku. Pro historické šelaky využíváme speciální hrot Stanton D-5127.

Denon DRM-700A

Velmi precizně zpracované tape-deck přístroje Denon DRM-700A, které používáme pro digitalizaci audiokazet MC, dokáží poskytnout vyjímečně čistý a plný zvuk z magnetických pásek typu chrome, normal i metal. Mechanika je vybavena třemi hlavami špičkové kvality, která je se značkou Denon spojována již přes sto let. Nechybí technologie Dolby-B a Dolby-C pro redukci šumu.

Akai GX-630DB

Tříhlavý tape-deck stereo čtecí jednotka japonské značky Akai pro digitalizaci magnetofonových pásek. Toto dvacetikilogramové zařízení poskytuje kvalitní a stabilní přehrávání audiopásek s až čtyřmi stopami.


Ostatní

Canopus ADVC-300

Externí hardwarové převodníky Canopus ADVC-300 jsou vysoce kvalitní zařízení určená pro digitalizaci vašich analogových záznamů do digitální podoby. Srdcem přístroje je čip vybavený kodekem Canopus DV, který zaručuje dokonalou kvalitu obrazu i zvuku. ADVC-300 vyniká také v čištění analogového videa – na vstupní signál aplikuje pokročilou technologii 3D odstranění šumu a pomocí technologie Line Time Base Correction stabilizuje obraz z videokazet.

Ohnivzdorný trezor Firechief

Na uskladnění vašich zakázek používáme bezpečnostní protipožární trezor, protože víme, že vaše materiály jsou často nenahraditelné. Trezor je certifikován na bezpečnostní úroveň S1 podle normy EN14450 a v případě požáru dokáže ochránit svůj obsah do příjezdu hasičů. Dveře trezoru jsou osazeny kvalitním elektronickým zámkem a jejich součástí je vysoce bezpečný trojcestný rozvorový mechanizmus.